kedimag

Kategori: Irklar

Her kedinin kendine özgü bir güzelliği ve özellikleri vardır. Bunun yanında o kadar çok kedi ırkı var ki! Merakınızı gidermek ya da bir ırk hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız her şey bu başlıkta!

Maine Coon kedilere dair her şey!

Maine Coon kedisi son yıllarda oldukça popüler bir ırk. İşte Maine Coon kedisinin özellikleri, bakımı, karakteri ve sağlığına dair her şey!

Kurt adam yüzlü kedi: Lykoi

Lykoi kedisi karakteri ve özellikleri bakımından tanınmaya değer bir ırktır. Kurt adama benzeyen lykoi kedilerin diğer özellikleri yazımızda!

Konuşkan ve sadık: Balinez Kedisi

Siyam kedisi gibi, Balinez kedisi de mükemmel iletişim becerilerine sahip, meraklı, dışa dönük ve zekidir. İpeksi tüylü ve mavi gözlüdürler.

Bengal kedisi nasıl ortaya çıktı?

Bengal kedisi vahşi gibi görünse de herhangi bir evcil kedi kadar cana yakın ve sevimlidir. Peki, Bengal kedisi nasıl ortaya çıktı? Özellikleri neler?

Fırça tüylü afacan: Amerikan Wirehair

Türkiye’de pek karşılaşmadığımız Amerikan Wirehair’in karakteri, zımparamsı tüylerinin aksine yumuşaktır. Doğal bir mutasyon sonucu ortaya çıkmıştır.

Meraklı ve kıvrık kulaklı: Amerikan Curl

Amerikan Curl’un ayırt edici özelliği 90 derece arkaya kıvrık kulaklarıdır. Bu çocuk ruhlu kedilerin insanı kendine hayran bırakan birçok özelliği vardır...

Kedi ama köpek ruhlu: Amerikan Bobtail

Amerikan Bobtail, kesilmiş gibi görünse de kendiliğinden kısa kuyrukludur. Vahşi görünür ancak sevgi dolu ve zeki olmaları onları popüler yapmıştır.

Zarif ve kaslı: Habeş Kedisi

Habeş kedisi, günümüzün en popüler kısa tüylü kedi ırklarından biridir. Görünüşüyle etkileyen, hikayesiyle gizem uyandıran bu ırkı tanımalısınız!

Bizi takip etmek ister misiniz?