kedimag

Kategori: Kanser

Kedilerde kanser, her doku tipinde gelişebildiği için çeşitli lokasyonlarda birçok tümör tipi vardır. Kanser tipleri ve davranışları hakkında bilgi sahibi olmak, kedinize en iyi yaşam kalitesini ve doğru tedaviyi zamanında sunabilmenizi sağlar.

Genelde tümörden örnek alınarak numune laboratuvarda analiz edilir. Hekiminiz, tümörün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğu konusunda sizi bilgilendirerek tedavi konusunda rehberlik edecektir. Daha fazla detay için yazılarımıza bakabilirsiniz.

Kedilerde fibrosarkom

Kanser, her kedili ailenin en büyük korkularından biridir. Aşı bağlantılı sarkomlar hakkında bilginiz yoksa, bu yazıyı okumanızı öneririz.

Kediler için kanser tedavileri

Kedilerin yaşam süresi arttıkça, kanserle de daha sık karşılaşmaya başladık. Peki en sık uygulanan kanser tedavi türleri neler?

Kedilerde mast hücre tümörleri

Mast hücre tümörleri kedilerde sık görülür. Mast hücreleri bir tür beyaz kan hücresidir. Anormal şekilde çoğalırlarsa tümör oluşturabilirler...

Kedilerde olası kanser belirtileri

Kedi kanserinin bazı işaretlerini bilmek, kedinizin sağlığı için elinizden geleni yapabilmeniz açısından önemlidir. Kedide kanser size çok sinyal vermeden, sinsice oluşabilir.

Kedilerde hemanjiyosarkom

Hemanjiyosarkom, kan damarlarından kaynaklanan bir kanser türüdür. Hemanjiyosarkom içsel veya dışsal olabilir.

Bizi takip etmek ister misiniz?