kedimag

Kedinin ölümü ve üzüntüyle nasıl baş edilir?

Tüylü dostlarımızla derin bir bağ kurar ve hep bizimle olsunlar isteriz. Kedimiz, aileden biri gibi görüp sevdiğimiz dostumuz, yoldaşımızdır. Ne yazık ki yaşlılık, hastalık ya da beklenmedik bir kaza sonucu onu kaybedebiliriz. Bir kedi sahibi için kedisinin ölümü, bir yakınını kaybetmekten farksızdır ve ardından yas tutmak kadar normal bir şey yoktur.

Acıyı yaşamak

Kedinizi kaybettiyseniz, acınızla yüzleşmeniz ve onunla başa çıkmanız gerekir. Acıyı görmezden gelmek, yas tutmayı zorlaştırır. Üzgün hissediyor ve ağlamak istiyorsanız, ağlayın. Duyguları bastırmak, yas tutma sürecini uzatır.

Bir kediyi kaybetmek, aileden birini kaybetmek gibidir. İyileşmek zaman alır ve herkes bu süreci farklı deneyimler. Yas tutmak için kendinize izin vermeniz ve zaman ayırmanız gerekir. Nasıl başa çıktığınıza bağlı olarak üzüntünüz günler, haftalar veya aylar boyu sürebilir.

Bazen ağlamaktan ve kedinizi çok düşünmekten korkmayın. Bunu yapmanız tamamen normal. Kendinize zihinsel bir mola vermek için birkaç gün işe gitmeyebilirsiniz. Kederinizi yaşamak için yalnız kalmak da isteyebilirsiniz.

Yazmak iyi hissettirebilir

Duygularınız ve kederinizle baş etmenin bir başka yolu da yazmaktır. Hissettiklerinizi ifade etmek için bir yazı, şiir veya kısa bir hikaye yazmaya çalışın. Bu sizde terapi etkisi yaratacak bir egzersiz olabilir. Yazdıklarınızı kimseyle paylaşmanıza gerek yok. Yazmak sizi rahatlatır.

Kedinizi hatırlamak

Kediniz için küçük bir cenaze töreni düzenleyebilirsiniz. Bu tarz bir ritüel, kedinizin ölümüyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, yakın olduğunuz insanlarla küçük bir anma töreni düzenleyebilir ve kedinizi gömebilirsiniz. Bu, hem siz hem yakınlarınız için kedinizin ölümüyle ilgili konuşma ve hisleri paylaşma ortamı yaratır.

Kedinizi gömerken son sözlerinizi söyleyerek kedinizle vedalaşabilirsiniz. Kedisi olmayan biri için bu kulağa abartı gibi gelse de kediniz sizin dostunuzdu ve böyle bir şey yapmak istemeniz çok normal.

Fotoğraflarına bakın

Kedinizin olduğu fotoğraflara bakın. Bu, kedinizle olan dostluğunuzu yad etmenin en iyi yoludur ve güzel anılarınızı hatırlatır. Yaşamakta olduğunuz kötü hisler yerine, geçirdiğiniz iyi zamanlara odaklanmanızı sağlar ve içinizi hafifletir. Sevdiğiniz fotoğrafları bastırıp bir albüm bile yaptırabilirsiniz. Bu sayede ne zaman ihtiyacınız olursa albüme bakabilir ve kedinizi kolayca anımsayabilirsiniz.

Kedinizin fotoğraflarını çerçevelemek ve onları evin duvarlarına asmak da iyi bir fikir olabilir. “Gördükçe üzülürüm.” diye düşünmeyin. Fotoğraflara her baktığınızda onu ve güzel zamanlarınızı hatırlayıp mutlu olabilirsiniz.

Kediniz için bir hatıra oluşturun

Kediniz için bir çeşit anıt yaratabilirsiniz. Örneğin, kedinizi anmak için bahçenize bir çiçek ya da ağaç dikebilirsiniz. Yanına küçük bir işaret koyup, kedinizin anısına dikildiğini belirtebilirsiniz.

Alternatif olarak, bir hayvan barınağına para veya mama bağışında bulunabilir, bir barınak için gönüllü olmayı düşünebilirsiniz. Böyle şeyler daha iyi hissetmenizi sağlar ve hayvanlarla zaman geçirebilirsiniz.

Yakınlarınızla konuşun

Aileniz ve arkadaşlarınızla kediniz hakkında konuşun. Kedinizin kaybı ile baş etmenin bir başka güzel yolu, yakın arkadaşlarla onu anmaktır. Kedisini kaybetmiş, sizinle empati kurabilecek biriyle konuşmak da iyi gelir.

Anılarınızı ve hikayenizi paylaşmak, kedinizle paylaştığınız güzel zamanları düşünmek iyileştirici olabilir. Ailenizin diğer üyelerinin, varsa, çocukların da kedinizin kaybına yas tuttuğunu unutmayın.

Çok kötü hissediyorsanız bir terapiste gitmekten çekinmeyin. 

Yalnız değilsiniz

Arkadaşlarınız ve aileniz arasında konuşabileceğiniz kimse yoksa, internette benzer şeyler yaşamış insanların hikayelerini okuyabilir, duygularınızı paylaşarak birbirinize destek olabilirsiniz. Onların bu süreçte neler yaptıklarını, yasla nasıl baş ettiklerini öğrenebilirsiniz. Benzer bir deneyimden geçen biriyle iletişim kurmak rahatlatıcıdır. 

Sağlığınıza özen gösterin

Kedinizi kaybetmek stresli, kederli ve duygusal olarak yorucu bir süreçtir. Tükenmiş hissedebilirsiniz. Kendinize bakmanız ve zaman ayırmanız çok önemlidir. Sağlıklı beslenin ve egzersiz yapın. En azından kulaklığınızı takıp yürüyüşe çıkın. Hareket etmek, endorfin salgılayarak ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olur.

Sevdiğiniz şeyleri yapın

Kaybınızla baş etmenin en iyi yolu, zevk aldığınız etkinliklere katılmaktır. Bu, zihninizin yas tutmaya bir mola verip rahatlamasına yardımcı olur. Örneğin, bir filme gitmek, arkadaşlarınızla zaman geçirmek, varsa hobinizle ilgilenmek iyi gelebilir.

Zihninizi sakinleştirmenize ve kedinizi kaybetmenizle ilişkili stresle başa çıkmanıza yardımcı olmak için bazı nefes egzersizleri deneyebilir hatta yogaya başlayabilirsiniz.

Yeni bir kedi sahiplenmek

Kediniz öldüğü zaman hayatınızda büyük bir boşluk oluşur. Acele edip yeni bir kedi sahiplenme dürtüsü hissedebilirsiniz. Her kedinin başka karakteri ve özellikleri vardır. Kedinizin ölümü için tuttuğunuz yas bitip iyi hissedene kadar beklemek en iyisidir. Yeni bir kediyi hayatınıza almaya duygusal olarak hazır olmalısınız.

Yeni bir kedi sahiplenmeden önce, boş zamanlarınızda bir barınakta gönüllü olarak çalışabilir, arkadaşlarınızın kedileriyle zaman geçirebilirsiniz. Kedilere yardım edip onlarla yakınlık kurarken, yeni bir kediye hazır olup olmadığınızı anlamanız daha kolay olur.

Eğer yalnız yaşıyorsanız ve bir kedinin dostluğu sizin için önemli bir destekse, yeni bir kedi sahiplenmek için çok beklemenize gerek kalmayabilir. 

Diğer evcil hayvanlarla rutininizi koruyun

Başka bir kediniz ya da evcil hayvanınız varsa, onlar da kedinizin ölümü sonucu keder ve kafa karışıklığı yaşıyor olabilir. Onlara iyi bakmak ve günlük rutinlerini sürdürmek için elinizden geleni yapmalısınız. Arkadaşlarının yokluğunu hissettiklerini unutmayın.

Özellikle kediler, bir arkadaşını kaybettikten sonra ayrılma anksiyetesi yaşayabilir. Onlara daha fazla ilgi ve sevgi vermelisiniz. Daha fazla oynayıp, kucaklayıp sevmeniz, arkadaşını kaybetmiş kedinize iyi gelir.

Profesyonel yardım alın

Kederinizin kalıcı olduğunu, azalmadığını, geçmediğini, günlük yaşamınızı ve iş hayatınızı olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız, yas sürecinizde bir uzman size rehberlik edebilir ve destek sunabilir.

Her şeye rağmen kedinizle birbirinize rastladığınız ve birlikte bir sürü güzel zaman paylaştığınız için mutlu olun ve tebessüm edin!

31 yorum

 • Sabah saat 09:0 civarı oglumu reis efemi kaybettim kucagımda son nefesini verdi, çok üzgünüm acı çekiyorum heryerde onu görüyorum

  • benim kedim gece balkondan atlayıp kaçtı onu parkta gördüm ve benden kaçtı demekki beni sevmiyordu ona 2yıl baktım hep açıktı balkon atlamadı şimdi mi neden onu daha çok öpmedim

   • Sizi sevmediğinden değil…Bazen kediler evde kötü enerji hissettiklerinde de kaçarlar.Evinize büyük kaya tuzları koyun odalarınıza.Bir de böyle deneyin.

  • daha 2 saat önce koşturuyordu akşam balkonumun kapısı açıktı camı açıkmış fark etmedim gece yüksekliği fark edemeyip veya ayağıda kaymış olabilir bilmiyorum 8. kattan düştü veterinerde çok uğraşıldı ama kurtaramadık ölürken gözlerime bakıyordu nasıl üstümden atacağım o acı duyguyu bilmiyorum

 • Mimo’mun son çırpınışları ve de son nefesleri ellerimin arasında oldu. Gözlerime bakarak son nefesini verdi. Gün boyunca başından ayrılmadım ve elini asla bırakmadım. Ardında 2ser aylık 3 torun bıraktı bana ama yine de kızımı çok özlüyorum ben 🙁 bugün 3. Günü de bitiriyorum onsuz ve bu travmanın üstesinden nasıl gelicem bilmiyorum. Sürekli gözümün önünde son hali. Kızım benim, meleğim… Rahat uyu annen seni unutmicak

  • 13 yaşını bitirmek üzere iken aniden yemek yemeği bıraktı, çok kilo verdi, bir sürü tetkik tahlil…….. (nefret ettim veterinerlerden.. Gitti 15 gün önce, son 42 gün su dahil şırınga ile besledim. Artrit yürümesini zorlaştırıyor olsa da, evde saatlerce yürüyordu, sanki biliyor ve eğitim yapıyordu. Bir gün öncesi ilk kez suyuna eğildi, nasıl mutlu olmuştum bir iki dili değdi diye ????sabah yürüyemez buldum, yine et suyu verdim şırınga ile ama, sonun başlangıcı olduğu belli idi. Gece 24’e kadar acı çekti canım oğlum. ????
   Atlatamıyorum 13 yıl dile kolay.. Nasıl geçer, nasıl hafifler bu acı bu acı bilmiyorum ????

 • Bugün sabah Ülker adlı kedime araba çarptı ve öldü şuan çok üzgünüm keşke olmasaydı bu olay daha 6 aylıktı 2 kardeşi vardı bu oly hem kardeşlerini hem de beni derinden yaraladı .

 • 1 ay içerisinde 4 kedimi kaybettim biri yavruydu enfeksiyon kapmıştı ne yaptıysak yaşayamadık diğer yavru arabanın motoruna girmiş asla yapmaz üstelik korkardı diğer iki kedimide aynı anda araba carptı resmen bş bosluga düştüm çok üzüldüm o kadar güzel bakıyodum ki bir anda elimden kayıp gittiler

 • Ben de kedimi çoook özledim.3 günün içinde eridi girdi.ona şiir yazdım.
  Evin her yerinde hatıran kalıp,
  Akılımda hep gülen yüzün kalıp.
  Şimdi nasıl silim seni aklımdan??,,,,?
  Gönlüm seni kendine yakın sanıb.

 • 6 aylık mavi rus kedimi,dumanımı kaybettim.bugün 4.gün oldu.Kedicik bir anda kusmaya başladı.geç saat olduğu için veteriner fakültesine götürdük.muayenede bu durumun bazen olduğunu,başka olumsuz birşey göremediklerini söyleyip bizi gönderdiler.Sabahı sabah edip tekrar gittik.kan,ateş ve çiş tahlilinden sonra viral enfeksiyon var diyerek önce 150,sonra da 50 cc serum taktılar.uzuuun bir bekleyiş sonrası elimize reçeteyi tutuşturup yarın tekrar gelmemizi söylediler.evimize geldiğimizde idrar ve çişini tutamayan can 1 saat sonra küçük oğlumun kucağında son nefesini verdi.çok çok çok kötü olduk.elimdeki tırmık izleri,mama kapları,videoları derken ağlamaktan bende hastalandım.bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim.oğlum beni teselli etmeye uğraştı.o derece yani.o masum,evin sessiz ferdi,maskotu artık yok.yeni bir can sahiplenmek isterim ama aynı şeyi yaşamaktan da çok korkuyorum açıkçası.

 • Kedim badem oğlumu kaybedeli 7 saat oldu daha taze ama nasıl baş edilir bilmiyorum o kadar çok acı çekiyorum Kİ ciğerim parçalanıyor hastaydı 3. Günde kalbi dayanamadı 1,5 yaşındaydı ve aşırı güzel bir çocuktu çok akıllıydı kucağımda öldü hala aklımdan çıkmıyor son nefesini verişi buraya yazmak istedim çünkü kedi diyip geçmeyin onlar karşılıksız seven ve sizi olduğu gibi kabul eden tek varlıklar onu çok özlüyorum inşallah yattığı yer ışıklı dolu ve rahattır seni çok seviyorum oğlum iyi ki benimle olmayı seçtin….

  • Benim melodimde bugün oldu losorlastiK için hastaneye gittik ameliyatı iyi geçmiş di ama bi anda biseyler oldu ve 2 saat içinde melodiyi kaybettim rabbim gücümüzü versin hepimize çok zor

  • Brn de kizimmfimdigi kybettim.nobrt gecirdi paartrsi gunu vetten eve gelirken yolda oldu. Kndimi sucluyorum eve erken getirsem belki olmucekti

   • 08/08/2022 dün veterinerde solunum sıkıntısı yaşayan kedom 1,5 yaşındaydı ve mesai bitti diyerekten oksijen alımını bıraktıklarından yolda 10 dakika olmadan ölümü gerçekleşti nasıl atlatılır ne yapılır dışarıya çıkıyorum dışarıda ki kediler için o varken hissettiklerimi hissedemiyorum balkondan bahçede ki başka kedilere seslenirdi şimdi fotoğraflarıyla umarım bizi görüyordur çok seviyoruz başka bir hayatta görüşmek üzere sarı kedom mis kokulum

 • Ben de pasha mı canım oğlumu gece kaybettim çok kötüyüm her yerde izi var sanki diğer odada benü bekliyormuş gibi hissediyorum gözüm hep kapıda. Gözlerimin önünde anılar oğlum nasıl gittinnnn gözümün önünde can verdin seni daima çok seveceğim asla unutmayacağım ilk oğlum bunları yazarken ellerim tutmuyor içimi nasıl ferahlatacağım hiç bilmiyorum

 • Kedim dün gece ben uyurken yataktan çıkıp pencereden balkona çıkmış korkulukların üzerinde yürümeye başlamış komşuların söyledikleri kadarıyla balkondan düşmüş ama düşünce birşey olamamış sonra bi köpek gelip boğazından dişlemiş sabah her tarafı talan ettim hiçbir yerde bulamadım balkondan aşağıya bakınca yerde küçücük bi kan birikintisi içinde uyuduğunu gördüm dünyam başıma yıkıldım 9-10 saattir göz yaşlarımı tutamıyorum sürekli isteğim dışı akıyolar kendimi geçtim kendi acımı çekemiyorum annem abim sürekli onları motive etmek zorunda kalıyorum çok can yakıcı bi durum kedi diyip geçmeyin ilk doğduğu andan bu yana yanımda ‘ ydı hâlâ yanımda ama cansız ve bunu bilmek canımı çok yakıyo boğazım sürekli düğümleniyo nefes alamıyorum …

 • Cesurum… Oğlum….Çok özledim kedimi.Ben diğer dünyada buluşacağımıza inananlardanım.Ne zaman mezarına gitsem üzerinde hep beyaz bir kelebek uçar.Belki de huzurlu olduğuna dair bir işarettir bu? Bana bu sevgiyi yaşattığı için ona sonsuz minnettarım…

 • Benim kedim biraz Hastaydı Arka ayağı topalıyordu dün eve geldim ve yok hiçbiryerde bulamadım hala bekliyorum gelmesini umarım sağdır arkasından çok ağladık dua edin geri dönsün??

 • 11 nisan akşam saat 5te benim guzelligim yatağimda uyuyordu. Öptum kokladim oynadim konuştum. Biz birbirimizi gözlerimizden anlıyorduk. Dışariya çikmasin dite kapıları kapatmiştım ama yatak odasının camı açıktı. Ordan dışarı çıktı. Arkaşından baktım seslendim meğer son kez görcekmişim. 20 dakka sonra polisler aradi. Araba çarpmış. Dünyam başıma yıkıldı. O benim dünyamdı.
  Hayvan olarak görmedim kendi yavrularımdan ayırmadım hiç.

  Kalbimde hissettiğim en büyuk sevgi de sendin şimdi en büyük açım da sensin
  Senin sevginden daha büyük hediye yoktu ve sen bizi hiç yarı yolda bırakmadın
  Sensiz darmadağınım ..sensiz eksiğim limonum.
  Söz verdik güzelliğim..ölene kadar beraberiz diye.
  Bir gün değil hergün yeniden çokçok seveceģim seni sana söz
  Limonum

 • Dün akşam güzeller güzeli Sütlaç’ımı kaybettim. Balkondan düşmüş. Aradım. Bulamayınca aşağıya baktım. Bembeyaz aşağıda yatıyor. Oğlum ve kızım hemen indiler. Hareket etmiyormuş. İki veterinere götürdüler. Oksijen vermişler, suni tenefüs, kalp masajı… Yok olmadı. Bahçeye defnettik. Sarılı olduğu bezi açtım. Kuzum sanki uyuyor, akça pakça yumuşacık. Bir ümit kalbine bastırıyorum. Sanki uyanacak birden bire. Gömmek istemiyorum. Yumuşacık daha soğumadı bile. Hep bir ümit içimde, belki uyanır, belki yanılmışlardır yaşıyordur. Yok. Sarılmalara doyamayarak verdik nihayet toprağın kucağına kuzumu.. Güzel kızım, birtanem Sütlaç’ım. Sen bizi çok mutlu ettin. Daha küçücüktün, biraz daha yaşatabilseydik keşke seni. O balkonu açık bırakmasaydık. Dikkat etmeye çalışıyorduk. Artık çok geç annem. Gittin bizi bıraktın. Seni çok seviyoruz bebeğim. Kuzum benim kuzum…

  • Başınız sağ olsun, kedi teli ve çelik sineklik böyle durumları yaşamamak için şart.

  • Çok kötüyüm . Gömdüm oğlumu. Ev arkadaşımdı her şeyimm. Nasıl alışacağım. Onsuz nasıl uyunur bilmiyorum . Allahımm sabırrr

 • Oğlum Köpük’ü henüz 3 aylıkken sahiplenmiştim. Başlangıçta arkadaşımın kız arkadaşı sahiplendiğinden 3 gün bende kalmıştı. Çok sevmiştim ki kendisi Ragdoll cinsi bir kediydi güzelliğini anlatamam oğlumun. İzmir’e gittiğinde üzülmüştüm biraz ama misafir olduğunu bildiğimden çok da aklıma takmadım. Çocuğum ile bağ kuramayinca sahiplenmekten vazgeçtiğini öğrenince direkt getirmesi için kardeşime söyledim. Ablam normalde kedilerden korkar dolayısıyla ikna etmekte çekiniyordum ama o da çok düşünmeden getirmesini istedi. Kaderimizmiş gibi tekrar bir araya geldik. İlk dönemleri ikiz kardeşime daha çok yatkındı fakat zamanla benimle çok vakit geçirdiği için olsa gerek bir anda favori insanı ben oldum. Her yere benimle gelir birlikte yer birlikte otururduk. Gözümden sakınırdım çocuğumu. Yavaş yavaş rahatsızlık ortaya çıktı fakat hiç bekletmeden veterinerimize götürdüm her seferinde. Aşılarını geciktirmez hepsini yaptırırdım yeter ki çocuğum uzun yıllar benimle olsun. Kusmalar, ishaller, apne vs hepsini atlattık. Çok hızlı mama yediğinden kusuyor diye düşünürdük çünkü ilaçlar nedeniyle kusmasının pek imkanı yoktu. Her ne kadar aylarca ufak tefek rahatsızlansa da hep tedavi için yanındaydım güzel oğlumun. Yaklaşık 2 hafta önce tekrar ishal oldu fakat 2 güne geçirdik derken daha berbat bir halde tekrar nuksetti. Yavaşça mamasını yememeye başladı ödül maması ile idare etti. Kontrollü olarak mamasını değiştirdim başta yedi fakat bu da çok uzun sürmedi. Elimle besledim onu da çabucak reddetmeye başladı. Her gün veterinere götürdüm yanında oldum oynamaya rahatlamasına yardımcı olmaya çalıştım. Olmadı. Daha da kötüleşti. Ankara’ya götürmek için direkt yola çıktım atlattı çocuğum yolu. Sarıldı bana sıcacık tuttuk birbirimizi. Belirtileri teker teker eleyerek en son genetik böbrek rahatsızlığı ile fip arasında kalındı. Kurtarılacaktı ama herşeyi ayarlamaya başladık. Sabah fip teşhisi konuldu. Hemen tedavisine başlamak istedik. Ben de yanında olmak için hastaneye gittim. Kapıdan içeri girdiğimde veteriner arkadaşımın bana mesaj attığını gördüm. Nefes almakta çok zorlandığını söyledi. Halbuki geceyi ve yolculuğu atlatmış tı oğlum. Hatta sabah mamasını yemiş kendini sevdirmiş ve bunu duymak çok güzel mirlamış. Kapıdan içeri girer girmez görmeye yanına girdim. Çok zorlanıyordu oğlum. Sevdim. Öptüm. Kokladım. Gözünü bana çevirdi. Adeta hoşgeldin dermişcesine. 30-45 dakika sonra fenalaştığı söylendi. Yanına gitmek istiyorum diyecekken oğlumun vefat ettiğini söyledi hekim. 9 aylık çocuğumu fipten kaybettim. Hep kar görsün isterdik. O gün de Ankara’da kar yağdı. Çocuğum kar göremedi belki ama kar ile gitti. Zamanında çok kızardık mamasını hızlı yiyor diye. Umarım gittiği yerde kimse kızmaz ona. Doyasıya yer mamasını. Koşar eğlenir. Güzel gözlü çocuğum. Boxını şimdi Konya’ya götürüyorum evimize. Hala o kokuyor. Nasıl atlatacağımı bilmiyorum ama o hep yanımda olacak. Eskisi gibi bacağımda uyuyacak biliyorum. Battaniyesine sardığım oyuncaklarını hep saklayacağım. Benim bir tane oğlum vardı ve hep bir kalacak. Yaşattığı herşey için sağolsun. Bizimkilerin dediği gibi beyaz böcüm. Çok özleyeceğim seni.

 • Onu bir gün işten dönüşümde kapımda bulmuştum minicikti bebekti onu eve aldım su süt ne yer bilmiyordum amcam kaşar sosis doğradı verdi onu çok güzel yedi bende artık hep sosis veriyordum bize alışmıştı her gece işten geldiğimde miyavlardı kapıya gelirdi ayağıma çıkmaya onunla oynardım her gece her sabah beni miyavlarıyla uyandırırdı kardeşim onu görmeye gelirdi dün yine gece onu besledim su içirdim oynadım odada benimleydi durmadı miyavladı kapıyı açtım odadan çıktı bende kapıyı kapattım gece ben uyurken susamış olmalı ki banyoya gitmiş klozete atlamış orda çırpınmış miyavlamış beni çağırmıştır ben onu duymadım kapım açık olsaydı duyardım sabah olduğunda kardeşim geldi bende diyorum bugün neden miyavlamıyor sabah kediye bakıcam dedi al onu da aşağı inelim bende tuvalete gdieyim bir dedim bir baktım içinde ???????????????? o anı nasıl unuturum bilmiyorum onu aldım içinden kaskatı olmuştu senin ne işin var orda diye bağırdım ağladım ama faydasız ölmüştü bir kere ???? onu ılık suyla yıkayıp hırkama sardım ve ellerimle toprağa verdim

 • Ben kedimi sokaktan bulmuştum evde bir tane kız kedim vardı bulduğum kedim ise oğlandı işte çok mutluyduk ilk kez doğumgünü ve yılbaşı kutluycaz +1 kediyle o da giricek yılbaşı ne demek doğumgünü ne demek işte dün okuldan geldim saat 5 gibi apartmana girdim abim aşağıya doğru inerken küçük kedim izin olmadığını söyledi heryere baktık herkese sorduk artık hiç umut kalmamisken komşulara sorduk teker teker bi komşumuz karşı apartmanın altındaki kahvenin çatısında gördüm dedi biz de koşarak 4 kişi kahvedeki adamlara sorduk adamlar evet biz bu kediyi gördük öldü bu kedi dedi biz yıkıldık e ölüsü nerde belki o değildir dediler bi adam geldi çöpe attı dedi adamlar koştuk hemen çöpü karıştırdık orda masumca yatıyordu benim oğlum evdeki kızım da hamile bebekleri olacak bebekler babasız büyüyecek kız kedim kapının orda sürekli durup miyavlıyor erkek kediyi bekliyor kedimi çöpte görünce öyle cansız bedenini görünce attığım o çığlık herkes beni sakinleştirmeye çalıştı ama onun o pembiş burnunu görünce o olu bedenini o çöpün içinde görünce alalım veteriners götürelim dedim ama o öleli saatler olmuştu kedi saat ikiden beridir evde yokmuş biz onu bulduğumuz da saat altıydı sonra 5. Kattan düştüğünü anladık adamlar düştü kedi dediler eve geldik çığlık çığlığa deliriyorum kendimi kaybetmiştim herkes beni sakinleştirmeye çalışırken ben sadece bağırıyor ve ağlıyordum ismini sayikliyordum oğlumun bugün ikinci gün oldu ve bende biraz hafiflemek için okula gitmedim ve buraya yazarsam belki rahatlarim diye düşündüm böyle işte huzur içinde uyu oğlum seni hep seveceğim bunu sakın unutma yavrularına ve karına iyi bakacağıma yemin ederim. Seni seviyorum oğlum belde sevicem ne kadar gülsem de seni unuttum sanma çünkü dışardan sadece iyi görünüyorum içimde parçalanıyorum tamam mı oğlum seni seviyorum…
  İnşallah çırpınarak veya can çekişerek ölmemiştir acı içinde ölmeyi hak edecek hicbisey yapmadı benim oğlum hamile kızımın gerçekten de mutsuz olduğu yüzünden anlaşılıyor lütfen nasıl kendimi avutabilirim bana birisi yardım etsin artık dayanamıyorum ev çok boş geliyor onlar için yemek depolamistik 10-15 tane konserve almıştık bakım hepsi sisin icin diye ama oğluma sadece 1 tanesini yemek nasip oldu bu gün kızıma sarılarak ağladım çünkü yapabilecek hiç bişey yok ne yapacağımı bilmiyorum sınavlar başladı kendimi nasıl sakinleştirip derslere vericem bilmiyorum kedim bu çöp kovası in içinde çöplüğe gitti ve ben hiçbir şey yapamadım benimde kedim böyle işte bu kadar başka bişey yazmak istemiyorum kedisi ölen herkesin başı sağolsun gerçekten sizleri çok çok daha iyi anlıyorum görüşmek üzere…
  Seni seviyorum hep kalbimde olacaksın oğlum çok rahat uyu mutlu ol orda yanlizlik çekme inşallah bizi özleme sen orda oyna nasıl olsa illa bir gün hepimiz olup gidicez seni seviyorum oğlum huzur içinde uyu yavrum benim görüşürüz hep seni seven bir ailem olacak merak etme…
  Seni seviyoruz hepimiz

 • 2.5 aylık kedimdi en sevdiğim oydu siyahtı bazı kısımlarında beyazlık vardı çok severdim hatta kendimden çok severdim fakat daha dün sevdiğim kedi bu gün sırf alt kattaki kiracılar bahçe kapısını kapatmaları gerektiğini söylediğimiz halde kapatmadılar bu yüzden içeriye iki tane köpek girmiş ve kedim o zamanda dışarda uyuyormuş büyük ihtimalle bizde evdeydik üst kattaydım ben sonra annemler bağırmaya başladı bende hemen gittim tabi sonra bi baktım doberman bi köpek bebeğimi almış ağzında götürüyo parçalıyacak… hemen babamla koştuk köpek bebeğimi bırakıp kaçtı ama benim güzeller güzeli yavrumun kemikleri kırılmış ağzından kan akıyodu…. hâlâ aklımdan çıkmadı yemyeşil gözleri simsiyah olmuştu ışıltı bile yoktu.. suni teneffüs yaptım.. kalp atışını düzeltmek için gereken şeyleri yaptım ama olmadı.. bebeğim gözümün önünde öldü… hâlâ acısı gitmiyo ve aklıma gelip duruyo sesi kafamda yankılanıyo onun halisülasyonunu görüp duruyorum. ah benim güzeller güzeli yavrum biriciğim bebeğim küçük yavru kedim benim o köpekler neden seni bulduda yakaladılar… o aptal kiracı kaç kere söylediğimiz halde kapıyı kapatmadı ya.. hakkımı hiç birine helal etmiyorum etmiyeceğim…..

Bizi takip etmek ister misiniz?