kedimag

Ever Clean kedi kumu ürün yorumu

Ever Clean, Türkiye’de satın alınabilecek en iyi ve pahalı ithal kum markalarından biri. Amerika’nın ilk topaklanan kedi kumu markası olan Ever Clean, iddia ettiği gibi “premium” bir kum.

Kedim Misty’i ilk sahiplendiğimde, “o her şeyin en iyisine layık” dedim ve Ever Clean’den başka kum kullanmadım. Memnun kalınca hemen hemen her çeşidini denedim.

Parfümlüsünden kokusuzuna bütün çeşitlerinde koku hapsetme ve topaklanma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tozutma konusunda da çok tozu olmayan, çoğu çeşidi ince taneli olan bir kum. Sadece “patilere yapışmayan” etiketiyle çıkan “less trail” paketinde kum taneleri daha kalın.

Kediniz kakasını örtüyorsa, çiş için endişelenmeye gerek kalmıyor. Ever Clean kum, çişle ıslandığında, kolay kolay parçalanmayan, kaskatı bir topağa dönüşüyor. O topağı aldığınızda kum kabında kalan kum, hiç koku bulaşmamış ve tertemiz olarak kalıyor. Böylece uzun süre kumu tamamen değiştirmeden, üstüne kum ilave ederek kullanabiliyorsunuz.

Ever Clean’in tek olumsuz yanı, bentonitten yapılmış olması ve  kedi kumu çeşitleri yazımızda da bahsedildiği üzere, doğada biyolojik olarak çözünmemesi.

Kedim Misty hamile kalıp harika bir anne olduğunda da Ever Clean’e devam ettim. 5 yavrumuz bir aylık olduklarında onların ilk kullandıkları kum yine Ever Clean oldu. Bebekleri sahiplendirip, oğlanlardan birini annesinin yanına yoldaş olarak aldım. 🙂

Kum kabını büyüttüm ve Ever Clean’le devam etmek için elimden geleni yaptım. Fakat 10 litrelik kumun fiyatı zaman içinde 60₺ gibi meblağlardan 100₺ ve üstü fiyatlara çıkınca mecburen Ever Clean ile vedalaştık. 🙁

En çok satın aldığım ve memnun kaldığım üç Ever Clean çeşidini görselin ortasında görebilirsiniz. Türkiye’deki Ever Clean fiyatları eskisi gibi görece uygun ve satın alınabilir olduğunda ya da kedi kumuna ayırdığım bütçeyi artırabildiğimde yine Ever Clean’i tercih edeceğimi düşünüyorum. Henüz hiç kullanmadıysanız ve fiyatı bütçenizi aşmıyorsa, Ever Clean’i tavsiye ediyorum. 🙂

Değerlendirme

Topaklanma⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Koku hapsetme⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Tozutmama⭐️⭐️⭐️
Fiyat⭐️

Kedimag Editör

2 kedi babası. Kedici. Bazen kedi.

Yorum yap

Bizi takip etmek ister misiniz?