kedimag

Kedilerden öğrenebileceğiniz 10 şey

Günlük yaşantımızda işler her zaman sorunsuz yürümez ve her durumda ne yapacağımızı bilemeyebiliriz. Kediler belli durumlarla nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda bize ilham verebilir. İşte kedilerden öğrenebileceğiniz 10 şey!

İlişkiler

Sadece sevdiğiniz insanlarla zaman geçirin. Bu kulağa basit gelebilir ancak birçok insan aslında gerçekten sevmediği ve yanında iyi hissetmediği insanlarla takılır ve mutsuz olur. Kediler buna tahammül etmez. Sadece güvendikleri ve yanında kendilerini rahat hissedebilecekleri insanlarla zaman geçirirler.

Kibarlık

Birisi keyfinizi kaçırdığında hemen sinirlenmeyin. Kediler birine sinirlendiğinde hemen saldırmaz veya kaçmaz. Tırnaklarıyla parçalama işlemine başlamadan önce küçük bir uyarı ısırığı verir, kuyruğunu sinirli bir şekilde hızlı hızlı sallar ya da gergin olduğunu anlamanız için kulaklarını geriye doğru diker. Böyle durumlarda siz de doğrudan keyfinizi kaçıran kişiyle konuşun ve sert tavırlar almak yerine, hoşnutsuzluğunuzu kibarca belirtin.

Özel ilgi

Kediler, sevdiklerine özel ilgi göstermeyi sever. Kafalarını sürterek, patileriyle masaj yaparak, tatlı bir şekilde ısırarak, sokulup mırlayarak veya yavaşça göz kırparak… Siz de hayatınızdaki değerli insanlara, onlara önem verdiğinizi gösterin. Onlara sarılarak, hangi konuda harika olduklarını söyleyerek, hediye vererek, hoş davranış ve iltifatlarla bu kediliği hayatınıza uyarlayabilirsiniz.

Göz teması

İnsanların gözüne bakın. Kediler doğrudan gözünüzün içine bakarak sizinle ilgilendiğini belli eder. Siz de karşınızdaki kişinin gözlerine bakarak onu dikkatle dinlediğinizi ve söyledikleriyle ilgilendiğinizi gösterin.

Temizlik

Kediler kendilerini temizlemede uzmandır ve bunu gün boyu sıkça yapar. Her gün duş alın ve kişisel bakımınıza dikkat edin. Kötü kokmayın ve tırnaklarınızın da temiz olduğundan emin olun.

İyi uyuyun

Kedilerin uzman olduğu bir başka şey de bol miktarda dinlenmektir. Kediler günde yaklaşık 16-19 saat uyurlar. Uyandıklarında yenilenmiş ve enerji dolu olurlar. 7-9 saatlik gece uykuları sizi daha dinlenmiş ve dinç tutacaktır.

Esnek vücut

Kediler uyandıktan sonra vücutlarını esnetir ve gererler. Bu hareketler daha zarif olmalarını ve kaslarını çok fazla zedelemeden bir yerlere çıkmalarını ve tırmanmalarını sağlar. Siz de sabah kalktıktan sonra esneme hareketleri yaparak bunu uygulayabilirsiniz. Gün içinde basit hareketlerle kol ve bacaklarınızı germeniz bile iyi hissettirecektir.

Eğlenin

Kediler uyanıkken bir yerlere tırmanmak, koşturmak, etrafta dolaşmak, keşfetmek ve bir şeylerle oynamaktan mutlu olur. İşten ve ev işlerinden arta kalan zamanlarınızda sizi eğlendirecek ve iyi hissettirecek zamanınız mutlaka olmalı. Bu, bir hobi edinmek, dışarı çıkmak, kedinizle oynamak hatta sadece kitap okumak; yani yapmaktan zevk alacağınız her şey olabilir.

Seksi olun

Kediler doğal olarak seksi ve çekicidirler. Mankenlere ilham veren meşhur “catwalk”ları vardır ve atlamak gibi basit hareketler yaparken bile zariftirler. Zarafetle bir araya gelen kendine güvenli ve rahat bir duruş, insanları cezbeder. Siz de rahat olmaya çalışın. Kendine güvenmek önemlidir. Başkalarının vücudunuz hakkında ne düşündüğünü merak etmeyin. Kedi gibi, hem rahat hem zarif olun. Başınız dik, omuzlarınız geriye yaslanmış ve gevşemiş halde durun. Seksi olmak için iyi bir duruş şarttır.

Kendinizi ifade edin

Yüz ifadeleri önemlidir. Kediler ruh hallerini ifadelerine yansıtma konusunda başarılıdır. Bir kedi mutluysa, yavaşça gözlerini kırpar ve kulakları normal bir şekilde durur. Yumuşak, pamuk ifadesi yüzünden okunur. Kızgın olduklarında ise gözlerini kısıp, dişlerini gösterebilir veya kulaklarını geri dikebilirler. Duygularınızı yüz ifadenize yansıtmaya çalışın. “Poker face” olmak, her zaman kazandırmaz. Mutlu olunca gülümsemek, jest ve mimiklerinizle durumlara uygun tepkiler vermek kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlar. 

Yorum yap

Bizi takip etmek ister misiniz?