kedimag

Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı

2010 yılında, Facebook’a “1 adam 2 yavru” adlı bir video düşüyor. Videoda bir adam, iki yavru kediyi vakumlu torbaya koyarak öldürüyor ve video internette yayılıyor. Las Vegas’taki bir kumarhanenin veri analisti Deanna Thomson ve Los Angeles’tan John Green, faili bulmak amacıyla Facebook’ta bir grup kurarak ciddi bir takip başlatıyor. 

Videodan edindikleri ipuçları ile faili bulmaya çalışan grup üyeleri, kendilerini tehlikeli bir samanlıkta iğne ararken buluyor. Katil, hedefini kedilerden insanlara çevirdiğinde ise amaçları artık sadece hayvan istismarını önlemek değil, potansiyel bir seri katili durdurmak oluyor.

Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı (Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer) bir Netflix belgesel dizisi. Üç bölümlük belgesel, 18 Aralık 2019’da yayınlandı ve aynı gün Twitter’da TT oldu. İzleyeni hemen kendine çeken dizi, bazı kısımlarda sinirleri de geriyor. Şiddet içerikli ve gerçek görüntüleri tam olarak vermese de, “ramak” kalana kadar izleyiciye gösteriyor. Belgesel, suç ve gizem türünde yapımları sevenler, 3 bölümlük bu diziyi beğenecektir.

Not: Kedilere bulaşmayın!

Yorum yap

Bizi takip etmek ister misiniz?